Sensormatic Blog

ATÜ Duty Free IP tabanlı video izleme sistemleri projesi Bodrum Havaalanı mağazası ile devam ediyor

Duty Free

Geçtiğimiz dönemde elektronik güvenlik sistemleri Sensormatic tarafından hayata geçirilen Kutaisi, Tiflis, Gazipaşa, Batum, Esenboğa, Adnan Menderes ve Atatürk Havalimanlarında bulunan ATÜ Duty Free mağazalarına bir yenisi daha eklendi.

Sensormatic IP Tabanlı Video İzleme Sistemleri Projesi’ne ATÜ Bodrum Havaalanı mağazası ile devam ediyor. Bulunduğu lokasyon ve sunduğu alışveriş deneyimi sebebiyle yüksek oranda insan trafiği yaşanan Bodrum Havaalanı mağazası için, güvenliğin maksimum seviyede sağlanmasını amaçlayan bir sistem tasarlandı.

Yoğun trafikteki akışı sorunsuz şekilde takip edebilmek için kurgulanan projede stratejik noktalara yerleştirilen ve bulunduğu noktaya uygun görüntü sağlayan kameralar seçildi. Özel olarak tasarlanan sistem sayesinde; müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaya özen gösteren ATÜ Duty Free’nin, özgür alışveriş imkânı tanıyan mağazasına uygun, müşteriyi görsel olarak rahatsız etmeyen, alışveriş deneyimini kısıtlamayan ancak güvenliği maksimum seviyede sağlayan bir yapı sağlanmış olacak.

Yorum ekle