Sensormatic Blog

Avigilon Rialto Video Analitik Sistemi

Dünyanın önde gelen markası Avigilon, uçtan uca çözüm sunan geniş ürün gamına Video Analitik Sistemi’ni de ekledi.

Avigilon video analitik sistemi, gerçek zamanlı tanıma ve doğrulama özelliği ile kullanıcıları pro-aktif bir şekilde koruyarak anormal durumları anında görüntülemeye ve hızlı aksiyon almaya yönlendirir. Böylece maliyetler efektif bir şekilde düşerek verimlilik artar, kayıp ve şiddet olayları azalır ve olay anında müdahele edilmesine olanak sağlanır.

Temel özellikleri:

  • Kendi kendine öğrenen analitik: Sistemin algoritma tabanlı yapısı, insan ve araçları ayırt ederek, müdahele gerektirmeyen olayların göz ardı edilmesini sağlar.
  • Doğru obje sınıflandırma: Sistem, insan ve araçları doğru şekilde sınıflandırarak diğer objeleri göz ardı edebilir.
  • Yüksek çözünürlüklü analiz: 1080p çözünürlüğe kadar analiz yapılabilme özelliği, daha kesin tanıma sağlayarak yanlış alarmları azaltır.
  • Ses iletişimi: Harici hoparlöre bağlanarak, uzaktan anlık iletişim ile daha fazla güvenlik sağlanabilir.
  • Anlık bildirim: Gerçek zamanlı SMS veya e-mail bildirimleri ile güvenlik ve izleme deneyimi geliştirilebilir.
  • Kurulum kolaylığı: Tak – çalıştır mantığı ile daha hızlı kurulum, daha hızlı faydalalanma olanağına sahiptir.
  • Her zaman çalışan teknoloji: Video analizi 365 gün boyunca, 7/24 çalışabilir
  • Açık platform: Sistem, farklı marka analog ve IP kameralarla çalışabilir.

Rialto-Family-without-Blades-Avigilon

Örneklerle öğretim: Avigilon marka video analitik yazılımının sahip olduğu örneklerle öğretim teknolojisi ile kullanıcılar alarmları doğru ve yanlış olarak değerlendirdiklerinde sistem kendini optimize ederek daha kesin ve doğru alarmlar üretebilir. Ayrıca sistem zamanla operatörün ilgi ve önceliğini takip ederek alarmların önceliğini ayarlayabilir. Bu sayede odak noktası her zaman gereken konularda olur.

Algoritma tabanlı analitik: Algoritma tabanlı yapısı ile insan ve araçların hareketini başarıyla ayırt ederek diğer objeleri göz ardı edebilir. Sistem sürekli öğrenmeye devam ederek yanlış alarm sayısını azaltır. Bu sayede, alarmlar daha anlamlı hale gelir ve zaman kaybı önlenir. Sistemin tanıdığı objelerin doğru ve anlamlı olması sisteme güven duyulmasını sağlar.

Yüksek çözünürlükte analiz: Avigilon analiz sistemi hâlihazırdaki HD kameralar ve 1080p ye kadar kameralara verdiği destekle objeleri daha hassas şekilde tanımlayabilir. Bu sayede yanlış alarm sayısı azalır ve HD çözünürlükteki kaydın faydası görülmüş olur.

Artırılabilir kayıt kapasitesi: Avigilon analitik sistemindeki modül üzerinde bulunan 2TB’a kadar depolama çözümü sayesinde, video analiz için ayrıca kapasite arttırma gereksinimi kalmaz.

Yorum ekle