Sensormatic Blog

Elektronik Ürün Takip Sistemlerinde “Synergy” dönemi başlıyor!

Sensormatic tarafından Kasım 2015’te, piyasaya sunulan Synergy Elektronik Ürün Takip Platformu, sahip olduğu entegre çözümlerle, klasik anten sisteminin çok ötesinde geliştirilmiş mağaza zekası sunuyor.

Synergy_store

Şık, İnce ve Estetik…

İlk bakışta estetik dizaynı ile dikkat çeken platform, klasik alarm antenlerine göre daha ince ve şık bir tasarıma sahip. Yeni platform, geniş algılama aralığı ile mağaza girişlerinin daha geniş kullanılmasına olanak tanıyor. Yeni tasarımı ile şapka ve gözlüklerin takılarak çıkılması ile yaşanan kayıpları en aza indiriyor.

Kompakt, Akıllı…

Synergy Elektronik Ürün Takip Platformu, kompakt yapısı ile ek bir cihaz olmadan; kişi sayma, kamera, metal folyo, jammer algılama ve RFID fonksiyonlarını tek bir platformda bütünleştiriyor. Aynı zamanda herhangi bir arıza durumunda uzaktan bağlanılarak servis hizmeti verilmesine de olanak tanıyarak işletme maliyetlerini azaltıp, verimliliği artırıyor.

Ismail Uzelli

Sensormatic CEO’su İsmail Uzelli, günümüzde işletmelerin daha az kaynak kullanarak daha fazla fayda elde etmeye önem verdiğini ve Synergy Platformunun da içinde barındırdığı farklı teknolojilerle bu talebe hizmet ettiğini belirtiyor. Synergy’nin isminin de farklı yeteneklerin bir araya gelmesi ile oluşturulan ortak faydadan, yani sinerji kelimesinden geldiğine dikkat çeken Uzelli, platformun önümüzdeki dönemde sadece ürün takip sistemi anlayışını değiştirmekle kalmayıp Mağaza Yönetim anlayışını kökten değiştireceğini belirtiyor.

Mağaza başına ilave 2 m2 satış alanı

Synergy Platformunda, antenlerin arka algılamaları ayarlanırken orta algılamaları etkilenmiyor. Bu sayede antenlerin arkasında kalan 1’er metrekarelik alanlar da, ürün sergileme ve satış amaçlı kullanılabiliyor.

Unutulan etiketlerden kaynaklı yanlış alarma anında müdahale

Mağazaların yanlış alarm sebebi ile açtığı servislerin %80’i etrafta unutulan etiketlerden kaynaklanıyor. Böyle bir durumda mağaza, çoğu zaman servis gelene kadar sistemi kapatmayı tercih ediyor. Oysa Synergy platformu yerinde servise gerek kalmadan uzaktan bağlanarak, unutulan etiketin nerede olduğunu tam olarak söyleyebiliyor. Hem zamandan hem de maliyetten tasarruf ediliyor.

Özelleştirilebilen alarm sinyalleri ile mağazaya özel dil

Synergy Platformu içeri giren ve dışarı çıkan etiketler, metal folyo yada jammer (sinyal kesici) kullanımı gibi durumlarda her olay için farklı bir renk ve ses ile sinyal verebiliyor. Örneğin; sert etiketli bir ürün çıkarken sesli ve turuncu alarm, metal folyolu bir çanta girdiğinde sessiz sarı alarm, jammer ile bloke edildiğinde kırmızı alarm ile haber verebiliyor. Bu şekilde mağazanızdaki personel ile özel iletişim dili kurarken, operasyonel verimlilik sağlıyor.

Synergy_1180_fSynergy_1180_s2

RFID kurulumuna hazır platform

Kısa ya da uzun vadede RFID sistemine geçiş yapmak isteyen işletmeler, Synergy Platformu ile sürdürülebilir bir sistem sahibi olarak, yatırımlarını koruyor. RFID sistemine geçildiğinde, hangi renk ve özellikte, kaç adet ürünün, ne zaman ve ne şekilde mağazaya girdiği ya da çıktığı gibi özel raporlamalar yapılabiliyor. Kayıp trendleri takip edilebiliyor.

İlk modüler kamera uygulaması…

Klasik alarm antenlerinden farklı olarak ilk kez bir kamera anten üzerinde konumlandırıldı. Synergy’nin sahip olduğu entegre kamerası sayesinde, ek bir güvenlik ekipmanına gerek duymadan, olay anına ait video görüntüleri ile doğrulama yapılabiliyor.

 

Konuyla ilgili detaylı bilgi için: http://www.sensormatic.com.tr

Sensormatic Güvenlik Hizmetleri;
21 yıldır sektör lideri olarak hizmet veren Sensormatic, sektöre ve ihtiyaca özel tasarladığı marka bağımsız çözümlerle öne çıkan bir teknoloji entegratörüdür. 230 çalışanı ve Türkiye’deki 9 ofisi ile Perakende, Havacılık, Kamu ve Adalet, Bankacılık ve Finans, Ticari ve Endüstriyel, Enerji, Sağlık, Eğitim, Lojistik, Spor, Turizm ve Otelcilik alanlarına güvenlik ve operasyonel verimliliğe doğrudan etki eden teknolojik çözümler sunar. Sensormatic’in sunduğu çözümler; video izleme ve geçiş kontrol çözümleri, biyometrik sistemler, çevre güvenlik sistemleri, yangın algılama ve alarm çözümleri, elektronik ürün takip çözümleri, kişi sayma sistemleri gibi yenilikçi ve entegre teknolojilerden oluşur.

*Sensormatic bir Securitas Grup şirketidir.
   

Yorum ekle