Sensormatic Blog

HES Kodunu İşletmeniz İçin ‘Virüsten Koruma Kalkanı’na Nasıl Çevirirsiniz?

Toplu kullanım alanlarında bulaşıcılık riskini azaltmak için Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan HES kodu uygulaması işletmeler için korona virüsten korunmanın etkin bir yoluna dönüşüyor. Passlogic teknolojisiyle entegre olan HES kodu sorgulama modülü sayesinde işletmeler girişlerde personel ve ziyaretçilerin kontrolünü daha kolayca gerçekleştiriyor.

Sensormatic tarafından geliştirilen personel devam takip yazılımı Passlogic, bina otomasyon ve güvenlik sistemlerinin birbiriyle kolayca iletişim kurmasını sağlayan önemli yazılım çözümlerinden biri olarak öne çıkıyor. Çözüm, kurum ve şirketlere hem personel hem de ziyaretçileri için uçtan uca kayıt ve yönetim olanağı sunuyor. Passlogic yazılımı esnek olması nedeniyle ihtiyaca göre geliştirilebilir bir altyapıya sahip. Böylece çözüm, HES (Hayat Eve Sığar) kodu sorgulama modülü ve benzeri, harici yazılımlarla entegre hale gelerek her işletmenin ihtiyaçlarına cevap verebilecek biçimde şekil alabiliyor. HES kodu sorgulama modülüyle entegre olabilen Passlogic personel devam takip yazılımı, pandemi döneminde iş yerlerinde çalışanların sağlığının korunmasında kritik bir rol üstleniyor.

Passlogic yardımıyla işletmenizde virüse geçit vermeyin!

Kısa süre önce Sağlık Bakanlığı en az 500 çalışanı olan iş yerlerinin kullanabilmesi için HES kodu kurum entegrasyonu servisini hizmete soktu. 500 ve üzeri çalışana sahip iş yerleri Sağlık Bakanlığı’na başvurarak HES kodu sorgulama izni alabiliyor. Passlogic çözümünü kullanan iş yerleri de sisteme kolaylıkla erişim sağlayabiliyor.

Hali hazırda kullanılan Passlogic yazılımına yapılan güncelleme ile getirilen yeni alandan HES kodu sorgulaması basitçe gerçekleştirilebiliyor. Personel için günlük otomatik, ziyaretçiler için ise anlık yapılan sorgulama ile henüz ana giriş noktasındayken riskli grupta bulunan kişilerin iş yerlerine girmesi engelleniyor.

Personelinizin sağlık durumunu güncel olarak takip edin

Riskli dolaşımı engellemek amacıyla personelin HES kodu yetkililer tarafından Passlogic yazılımında ‘çalışan bilgileri’ kısmındaki ilgili alana giriliyor. Başka ek bir işlem gerekmeksizin Sağlık Bakanlığı sistemi üzerinden günlük olarak otomatik sorgulama yapılarak personelin sağlık durumu güncel şekilde takip altına alınabiliyor. Passlogic yazılımının şirketin her noktasıyla konuşabilme yeteneği sayesinde bulaş riski olan personelin geçiş yetkileri otomatik olarak bloke edilirken, durum yetkililere bildirilerek proaktif önlem alınmış oluyor. Benzer biçimde ziyaretçiler de HES kodunu danışmaya iletiyor ve yazılım üzerinde yapılan anlık sorgulama ile riskli grupta bulunan kişiler tespit ediliyor. Böylece işletmeler, iş yerlerinde riskli dolaşımın önüne geçiyor.

Yorum ekle