Sensormatic Blog

Pandemi Dönemi ve Yeni Normal için Teknolojiler

Öğrencilerin, öğretmenlerin ve diğer tüm okul çalışanlarının güvenli şekilde eğitime devam edebilmesi için bazı önlemler alınıyor.

Okul girişinde ateş ölçümü ve maske kontrolü, sınıftaki öğrenci sayısının azaltılması,
tek kişilik sıralar, daha kısa ders saatleri gibi uygulamalar yapılması planlandı. Bu uygulamalardan maksimum faydayı görmek için teknolojiden destek alınması gerekiyor.

Birikme yaşanmadan temassız ve kolay ateş ölçümü yapın

Giriş noktalarında tek tek ateş ölçümü ve maske kontrolü yapılması kuyruk oluşmasına ve sosyal mesafesinin korunmasının zorlaşmasına sebep oluyor.

Ateş Ölçen Termal Kamera Çözümü, aynı anda birden fazla kişinin ateşini beklemeye gerek duymadan ölçebiliyor. Ateşi belirlenen seviyenin üstünde olan kişileri tespit edince sesli ve görsel uyarı veriyor. Çözüm aynı zamanda analiz yeteneği sayesinde maske kontrolü de yapabiliyor. Böylece riskli durumdaki kişiler okula girmeden tespit edilebiliyor.

Sosyal mesafeyi teknolojiyle koruyun

Okul içindeki tuvalet, kütüphane, kantin, yemekhane ve spor salonları gibi kısıtlı sayıda kişinin olması gereken alanlarda ise Türkiye’de ilk kez Sensormatic tarafından geliştirilen Yoğunluk Ölçüm Çözümü devreye giriyor.

Çözüm, alana giren ve çıkan kişi sayısını yüksek doğruluk ile ölçümleyerek girişe konumlandırılan ekrana yansıtıyor. Ekranda anlık olarak izin verilen maksimum kişi sayısı, içerdeki kişi sayısı ve girebilecek kişi sayısı gösteriliyor. İlgili değerlerin aşılması durumunda kırmızı renkli uyarı ekranı çıkıyor ve sesli uyarı da verilebiliyor.

Yorum ekle