Sensormatic Blog

Sensormatic, Canpark AVM’de en seçkin mağazalara 30’un üzerinde elektronik güvenlik sistemi kurulumu gerçekleştirdi

Sensormatic’in de içinde yer aldığı Securitas Grup şirketlerinden Bosell’in, genel bina güvenlik projesini kurguladığı Canpark AVM’nin mağaza güvenliğinin büyük bölümü de Sensormatic tarafından hayata geçirildi.

40.000 m2 alana kurulan ve 35.000 m2 satış alanına sahip olan Canpark AVM; Teknosa, Nike, LC Waikiki, Gratis, Fenerium gibi Türkiye’nin önde gelen pek çok markasına ev sahipliği yapıyor. 

Sensormatic, kısa bir süre içinde gerçekleştirdiği bu kapsamlı projede; ürünlerin açıkta sergilenmesine olanak tanıyan, güvenliği sağlarken verimliliğe de destek olan elektronik ürün takip sistemlerini aralarında Teknosa, Opmar, Hotiç, LC Waikiki, Mango ve Altınyıldız gibi markaların yer aldığı 20 farklı noktada devreye aldı. Kurulumlarda ağırlıklı olarak en geniş kapı aralığını sağlayan UltraExit model antenler ve üstün koruma sağlayan Ultrapost antenler kullanıldı. Sistemler, mağazadaki ürünlerin özelliklerine göre tasarlanan etiket ve sert etiketler ile kombine edildi. 

Sensormatic ayrıca insan trafiğinin yoğun olduğu Nike, Benetton, Fenerium ve Flormar gibi mağazalara, yöneticilerin pazarlama ve personel yönetiminde stratejik kararlar almalarına destek olan, kişi sayma sistemleri kurulumu gerçekleştirdi. Adidas mağazasında personel giriş çıkışlarını yetkilendirmek ve yöneticilere veri kaynağı sağlamak amacıyla, kartlı geçiş sistemi uygulaması yapıldı. Ayakkabı Dünyası, Gratis, Teknosa ve Benetton için tasarlanan video izleme sistemleri ile de genel mağaza güvenliği sağlanırken söz konusu sistemler mağazaya yeni kurulan elektronik ürün takip sistemiyle entegre çalışacak şekilde kurgulandı.

Yorum ekle