Sensormatic Blog

Twist & Go

Sensormatic ile Kartlı Geçişte Akıllı Telefon ve

Mobil Cihaz Dönemi…

HID Twist & Go ile giriş kartlarının yerini cep telefonları ve mobil cihazlar alıyor…

Elektronik güvenlik sektörünün lider ismi Sensormatic,  yeni çözümü HD Twist & Go ile kartlı geçişte yeni bir dönem başlatıyor. Yeni teknolojide tuş paneli ya da akıllı kartların yerini akıllı telefonlar ve mobil cihazlar alıyor.  Sistem, giriş kartlarını evde unutma ya da kaybetme riskine karşı kişilerin sürekli yanlarında taşıdıkları cep telefonlarını ya da mobil cihazları kullanarak giriş çıkış yapmalarına imkan veriliyor. Telefonu  okuyucuda  özel bir hareketle çevirerek ya da yaklaştırarak güvenli ve rahat bir geçiş sağlanıyor.

Kullanıcılar cep telefonu ya da mobil cihazlarına indirdikleri bir uygulama sayesinde kendi mobil kimliklerini oluşturuyorlar. Şirketler ise HID Güvenli Kimlik Servis Portalı üzerinden yeni kimlik yaratma ya da kimlik iptali gibi işlemleri kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştiriyorlar.

Kartlı Geçiş Kontrol Sistemleri, endüstriyel tesislerde, iş yerlerinde ya da okullarda; kısaca insanların giriş ve çıkışlarını kontrol altına alınmasının ihtiyaç duyulduğu her yerde kullanılıyor.  Sistem, bir işletmede kontrol edilmesi ve yetkilendirilmesi istenen bölümlere sadece ilgili kişilerin girmesini sağlıyor. Tüm giriş-çıkış hareketleri ilgili sisteme kaydederek, detaylı raporlama gerçekleştiriyor. Geçiş Kontrol Çözümleri, bir işletmenin güvenliği için olmazsa olmazları arasında.

Yenilikçi

IPhone® ve Android ™ işletim sistemine sahip pek çok akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazları destekleyen bu yeni çözüm, mükemmel bir uçtan uca kimlik yönetimi, gelişmiş bir kullanıcı deneyimi ve geleceğin mobil uygulamaları için kolay bir yöntem sunuyor.

Kullanışlı

Mobil Geçiş Çözümleri, sadece akıllı mobil cihazı yaklaştırarak ya da patentli “Twist and Go” özel hareketi ile kapıların açılmasını sağlayan kolay ve güvenli geçiş deneyimi sunuyor, uzaktan kontrol ile kapı giriş-çıkışlarını mümkün kılıyor.

Güvenli kimlik yönetimi süreci içinde, kapıları açmak için daha basit, daha güvenli ve uygun bir yöntem Bu çözüm, anahtarlı ya da kartlı geçişe alternatif olarak, Bluetooth Smart ve NFC özellikli akıllı telefonlar ve diğer mobil cihazların kullanıldığı organizasyonlar için yenilikçi bir yaklaşımı sunuyor.

Dinamik

Daha güvenli bir geçiş kontrol çözümüne sorunsuz adaptasyon için, mevcut kart okuyucuları yeni mobil kimlikleri destekliyor.

HID Mobil Geçiç sistemi, şirketin mobil-etkin iCLASS SE® ve/veya MultiClass SE® okuyucuları ile kullanılıyor. Sistem, kullanıcıları yönetme ve Mobil kimlik yaratma veya iptali için mobil kimlikleri,  HID Mobil Geçiş uygulamalarını ve HID Güvenli Kimlik Hizmetleri portalini™  içeriyor. Bununla birlikte, mobil-etkin okuyucular, hem kartları hem de mobil cihazları kullanmak için için esnekliği optimize eden iCLASS Seos®, iCLASS SE, standart iCLASS®, Mifare® ve MIFARE® DESFire® EV1 gibi 125 kHz HID Prox ve yüksek frekanslı teknolojileri ile birlikte çalışabiliyor.

Ödüllü Seos teknolojisi ile güçlendirilmiş, HID Mobil Geçiş çözümü farklı aksesuarlara ya da uzantılara ihtiyaç duymadan, kapıların akıllı telefonlar, tabletler yada mobil cihazlar tarafından açılmasını sağlamak üzere dijital kimliklerin yaratılmasını ve yönetimini sağlıyor. Bazı büyük üniversiteler ve işletmelerde yapılan pilot çalışmalarla başarısını kanıtlamış olan  HID Mobil Geçiş çözümü,  mobil kimlik yaratma süreci ile bilrikte, daha güvenli, esnek ve kullanışlı bir geçiş kontrolü sunuyor. Üstelik müzik indirmek kadar kolay ve doğrudan yapılan bir işlemle.

HID Global, kullanıcı dostu HID Güvenli Kimlik Servis portalı ile benzersiz ve son derece kolay uygulama ve yönetim deneyimi yarattı. Yöneticiler sadece,  kullanıcıların Bluetooth veya NFC özellikli telefonlarına, HID Mobil Geçiş uygulamasını doğrudan indirmeleri için bir davetiye gönderiyorlar. İlgili uygulamayı indirdikten ve kayıt olduktan sonra, mobil kimlikler anında oluşturulabiliyor, iptal edilebiliyor ya da yayınlanabiliyor. Sistem yöneticisinin kolay ve verimli kullanımı için tasarlanmış portal,  yöneticilerin tekli ya da çoklu kullanıcı kimliklerine ilişkin süreç yönetimini  hızlıca yapmalarına yardımcı oluyor.   Mobil kimlikleri verildikten sonra, kullanıcı sadece bir mobil etkin okuyucuya ilgili mobil cihazını (akıllı telefon, tablet) yaklaştırarak ya da Bluetooth bağlantısını ve HID Twist & Go, özel hareket teknolojisini kullanıp, cihazı sadece okuyucu önünde döndürerek kapıdan geçişi sağlayabiliyor.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde başarı anahtarlarından biri geleneksel geçiş kontrol sistemini oluşturan okuyucu, paneller, kartlar ve yazılımın ötesinde, uzaktan yönetim, kablosuz, mobil ve sabit kimlik gibi yenilikleri sunmak ve bu sayede idari yükü azaltan ve verimlilik ve performansı artıran çözümler sunmak olacaktır. Mobil çözümlerin lanse edilmesi, yarının geçiç kontrol sistemlerine giriş için önemli bir adımdır.

Assa Abloy grup şirketlerinden biri olan Amerika menşeli HID Global, geçiş kontrol çözümleri sunan; konusunda dünyanın en güvenilir, gelişmiş, lider firmalarından biridir. Sağlamlık, kalite, yenilikçi tasarımlar ve endüstri liderliği ile tanınan HID Global, müşteri memnuniyetini esas alarak çok çeşitli sektörler için, çok çeşitli geçiş kontrol çözümleri sunmaktadır.

twist1

twist3

Yorum ekle