Sensormatic Blog

Virdi AC7000 yüz tanıma cihazı

Biyometrik sistemler her geçen gün daha yaygın şekilde kullanıldıkça, daha detaylı ve hassas teknolojiler gelişmektedir. Bu alanda öncü olan firmalardan Virdi canlı ve sahte parmak izi ile girişi engelleyen terminali ile yüz tanımayı birlikte sunan son modeli AC-7000’i piyasaya sundu.

AC7000

Virdi AC-7000’de yüz, parmak izi, kart ve şifre gibi farklı giriş tiplerinin bir veya birkaçının kullanılabilmesiyle yüksek güvenlik gerektiren alanlara özel bir çözümdür. Bu cihaz aynı zamanda canlı ve sahte parmak izini ayırt edebilen patentli teknolojiye sahiptir. Bu teknoloji, optik sensör ve özel algoritma sayesinde kâğıt, film, silikon, plastik vb. malzemeler ile yapılabilecek sahte parmak izi girişini engellemektedir. Ayrıca gömülü olarak gelen çift kart okuyucu ile hem RF hem de akıllı kartları okuyabilmektedir.

Cihaz ayrıca hareketli kamerası sayesinde hem okuma kolaylığı sağlamakta hem de başarı oranını yükseltmektedir. Bu sayede kullanıcıların dizlerini bükmesine gerek kalmadan 3 metre mesafeye kadar yüzü ayırt edip kullanıcıyı yönlendirebilmektedir. Ek olarak, dahili IR LED ile karanlıkta da yüz tanımayı kolaylaştırmaktadır.

AC7000_dual_tilt

AC-7000 5” renkli dokunmatik ekranı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Büyük ve kullanışlı arayüzü rahat ve hızlı bir şekilde işlem yapılmasına olanak vermektedir. 250.000 parmak ve 10.000 yüz eklenmesine izin veren yüksek kapasiteli hafızaya sahiptir. Bu sayede büyük ölçekli işyerlerinde rahatça kullanılabilir.

Diğer taraftan, AC-7000 terminal ve sunucu arasında TCP/IP protokolünü kullanmaktadır. Mevcut ağ yapısına eklemek oldukça kolaydır. Yönetim ve izleme yüksek bir hızda yapılabilmektedir. Harici SD kart ile yedekleme ve güncelleme yapmak da operasyonu hızlandırmaktadır.

Uyumlu yapısı ve farklı giriş yöntemlerini desteklemesi ile PDKS, erişim ve kafeterya yönetimi uygulamalarında kullanılabilir. Özellikle kullanıcı sayısı fazla olan ve yüksek güvenlik talep edilen firmalar tarafından tercih edilebilir.

Bunların yanında üzerindeki IR LED sayesinde değişik ışık koşullarında başarılı bir şekilde çalışabilmektedir. Dolayısıyla bankalar ve özel üretim tesisleri gibi yüksek güvenlik gerektiren firmalar tarafından kullanılabilir. Bu en önemli avantajlarından biridir.

Sonuç olarak AC-7000 birçok farklı ihtiyacı karşılayabilmektedir. En başta insan kaynakları PDKS uygulaması sayesinde iş yükünü azaltıp elde edeceği veri ile daha hızlı ve doğru karar verebilecektir. Ayrıca uzaktan yönetilebileceği için hızlı bir şekilde müdahale edilebilecek ve verimli bir şekilde kullanılabilecektir. Bütün bu özellikler doğal olarak firmaya yönetimsel ve hız sayesinde ciddi bir fayda sağlayacaktır.

Yorum ekle